Koła Koronkowe

Spotkania:
III piątek miesiąca - Msza św. o godz. 18.30 (17.30) z zaangażowaniem członków arcybractwa, a po Eucharystii spotkanie w domu zakonnym lub w kościele.

Opiekun:
ks. Bogusław Pociask SCJ

Cel wspólnoty:
codzienna modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia i jednym dniem nowenny – rozważanie dobroci miłującego nas Boga.

Koła koronkowe jest to grupa dziewięciu osób, które codziennie modlą się koronką do Miłosierdzia Bożego, oraz odmawiają jeden dzień, z dziewięciu dni nowenny do Miłosierdzia Bożego (jak przed świętem Miłosierdzia Bożego). Każda osoba odmawia inny dzień nowenny, dlatego każdego dnia odmawiana jest cała nowenna. Członkowie Koła spotykają się co miesiąc i wymieniają się dniami nowenny. Jest to podobny sposób modlitwy, jak w Różach różańcowych, gdzie każda osoba ma jedną tajemnicę różańca wraz z rozważaniem, a w kolejnym miesiącu następną tajemnicę i codziennie odmawiany jest cały różaniec.

Zamysł Kół jest taki, że na spotkaniach, poza wspólnym odmawianiem koronki, powinny być poruszane tematy związane z Miłosierdziem Bożym, życiem i misją s. Faustyny oraz ks. Sopoćki, a także winny dotyczyć miłosierdzia świadczonego czynem. Dla właściwej formacji duchowo-intelektualnej należy także opracowywać i przedstawiać na spotkaniach  zagadnienia ogólnoteologiczne. Za przygotowanie spotkania jest odpowiedzialny przewodniczący danego Koła, (wybierany przez całe Koło), on wybiera temat, prowadzi modlitwę a także rozważania i dyskusje. Członkowie Koła powinni w swoim życiu świadczyć miłosierdzie bliźnim: modlitwą, słowem i czynem. W miarę możliwości winni włączać się w życie parafii, zwłaszcza w akcje duszpasterskie mające na celu pomoc potrzebującym.

Koła są przeznaczone dla różnych grup wiekowych, tematy na nich poruszane mają być dostosowane do wieku. Są też Koła przewidziane dla dzieci, ich funkcjonowanie jest inne, składają się z pięciorga dzieci, które odmawiają codziennie jedną dziesiątkę koronki. Tego rodzaju Koła są przeznaczone dla małych dzieci, którym jest trudno modlić się cała koronką. Tutaj potrzebne jest też zaangażowanie osoby dorosłej, rodzica, dziadków, którzy pomogą dziecku w modlitwie, przypomną, pomodlą się wspólnie.