4 Niedziela Wielkanocna - 21 kwietnia 2024 r.

1. Przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą Tydzień Modlitw
    o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa - Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Podczas tego tygodnia będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej. Być może do młodych serc naszych parafian Chrystus skieruje swoje wołanie: „Pójdź za mną"! Dzisiejsza składka przeznaczona jest na seminarium duchowne.
    - we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski;
    - w czwartek – święto św. Marka Ewangelisty
  3. W piątek nabożeństwo do św. O. Pio. O godz. 18.00 różaniec, 18.30 Msza św., a po niej nabożeństwo zakończone osobistym błog. Najśw. Sakramentem.
  4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
  5. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i za kwiaty: Marcie Tadel, Dorocie Nosal, Mateuszowi Ordyczyński, Dominice Szmit. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Agnieszce i Pawłowi Szarek, Jadwidze Gąsior, Zofii Ćwik, Czesławie Stochel, Janinie Gierackiej, Dorocie i Janowi Król, Małgorzacie i Jackowi Klimek. Ostatnia składka inwestycyjna wynosiła 4830 zł. Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego możemy znaleźć artykuły: Kościół nigdy nie przestanie głosić prawdy o godności człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci oraz jak siostra Faustyna modliła się za kapłanów. Jest też specjalne wydanie Gościa Niedzielnego dotyczące „Historii Kościoła”. W tygodniku Niedziela natomiast możemy przeczytać: jak zachować dzisiaj odwagę bycia katolikiem, oraz po co nam ciało w niebie.
  7. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii na „Noc Światła”, czyli Sercańskie Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się w parafii NSPJ w Stadnikch w nocy z 27 na 28 kwietnia 2024r. Zapisy u ks. Darka.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Ryszard Małek i Janina Starzyk. Pomódlmy się dla nich o dar życia wiecznego w niebie: wieczny odpoczynek...
  9. Wszystkim uczestniczącym w tej Mszy św., życzymy błogosławieństwa Chrystusa Dobrego Pasterza. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy przeżywają czy przeżywać będą swoje imieniny, ważne rocznice i jubileusze.