Droga Światła ulicami Koszyc Małych

W niedzielę 1 maja miało miejsce nabożeństwo Drogi Światła będące przedłużeniem refleksji zapoczątkowanej w Poranek Wielkanocny. Wymownym znakiem tego nabożeństwa była figura Zmartwychwstałego niesiona przez mężczyzn ulicami naszej parafii.

Droga Światła (Via Lucis) to wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej (Via Crucis). Polega ono na przeżywaniu 14 stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i pobożnymi niewiastami, i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Gdyby chrześcijanie w swej refleksji zatrzymali się jedynie na Drodze Krzyżowej, na  śmierci  i pogrzebie Pana Jezusa, byliby ludźmi godnymi politowania, jak pisał św. Paweł do pierwszych chrześcijan. Chrystus powstał z martwych i żyje!!! Ta prawda ogłoszona w poranek wielkanocny była przeżywana przy poszczególnych stacjach Drogi Światła.
Wspomniane nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 19:00 obok Remizy OSP, następnie przeszliśmy w procesji ulicami: Źródlaną, Pogodną, Wesołą i Spacerową a zakończymy przy kapliczce obok Remizy OSP. Tam było nabożeństwo majowe i poświęcenie nowej kapliczki (powstałej w miejscu poprzedniej, która uległa zniszczeniu). W czasie wspólnej modlitwy wzywaliśmy opieki Maryi dla tych, którzy przy tej kapliczce będą oddawać cześć Najświętszej Panience, również poprzez śpiew litanii ku Jej czci.

czytaj więcej w GN