Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa

21.04.2019 r.

1. Dzisiaj Msze św. o godzinie: 7.30, 9.15, 11.00, 16.30. O 16.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godzinie: 7.30, 9.15, 11.00. Składka przeznaczona będzie na KUL i UPJPII.
  3. Od wtorku Msze św. w dzień powszedni o 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu połączona z Nowenną do Bożego Miłosierdzia. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek comiesięczne nabożeństwo ku czci św. O. Pio.
  4. W przyszłą niedzielę ulicami naszej parafii odbędzie się nabożeństwo Drogi Światła. Modlitewne spotkanie rozpoczniemy i zakończymy przy kapliczce obok Remizy OSP. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Następnie udamy się w procesji ulicami: Źródlaną, Pogodną, Wesołą i Spacerową. Tak zaplanujmy przyszłą niedzielę aby uczestniczyć w tym nabożeństwie.
  5.  Słowa wdzięczności pragnę wypowiedzieć pod adresem lektorów za pomoc w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego, za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. „Bóg zapłać” osobom zaangażowanym w przygotowanie i udział w Liturgii Triduum Paschalnego: ks. Romanowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholii, panu organiście, osobom świeckim. Dziękujemy także członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc i ubogacenie przeżywania tych dni w naszym kościele. "Bóg zapłać" wszystkim, którzy uczestniczyli w tych szczególnych ceremoniach.
  6. „Bóg zapłać” osobom za troskę o piękno świątyni i za ofiarę na kwiaty Teresie Nosek, Krystynie Włodek, Jolancie Szmid, Krystynie Słowik, Aleksandrowi Tomasik, Krystynie Płachno.
  7. Intencje mszalne…
  8. „Nie ma Go tutaj – zmartwychwstał”. Słowa te, wypowiedziane w wielkanocny poranek, zmieniły historię świata. Oby stały się także zaczynem zmian dokonujących się w nas i naszych rodzinach. Niech nadają sens naszym wysiłkom i umacniają nas w cierpieniach i troskach. Świętujmy i ogłaszajmy światu tę radosną prawdę: Jezus żyje!