OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 


IV Niedziela Wielkanocna

22.04.2018 r.

  

1. Komunikat biskupa tarnowskiego…

  1. W przyszłą niedzielę ulicami naszej parafii odbędzie się nabożeństwo Drogi Światła. Modlitewne spotkanie rozpoczniemy i zakończymy przy kapliczce obok Remizy OSP. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Następnie udamy się w procesji ulicami: Źródlaną, Pogodną, Wesołą i Spacerową. Tak zaplanujmy przyszłą niedzielę aby uczestniczyć w tym nabożeństwie.
  2. 31 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej. W tym dniu z procesją eucharystyczną udamy się na ul. Wolską. O zaangażowanie i przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców tejże ulicy. Jest to długa ulica dlatego też apelujemy o w miarę „sprawiedliwy” podział do poszczególnych ołtarzy. Ołtarze będą:

– I przy posesji p. Kryczyk;

– II przy posesji p. Ćwik;

– III przy posesji p. Hebda;

– IV przy figurze na wys. ul. Lipowej.

  1. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski. W tym dniu przypada także wspomn. św. Jerzego, mojego patrona. Zapraszam do wspólnego radowania się z tymi świętymi na mszy o 18.30.

– w środę – święto św. Marka Ewangelisty.

  1. Msze św. w dzień powszedni o 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu. Okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek comiesięczne spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. O. Pio, które rozpocznie się modlitwą różańcową o 18.00.
  2. „Bóg zapłać” osobom za troskę o piękno świątyni i za ofiarę na kwiaty Ewie Wróbel, Wioletcie Ślęzak, Agnieszce Kluza, Renacie Frąc, Barbarze Kujawskiej i za ofiarę na nasze materialne sprawy Beacie i Stanisławowi Pyzdek, Janinie Majewskiej, Marii Długosz.
  3. Intencje mszalne…
  4. 8. Zanim udamy się do naszych domów i powrócimy do naszej codzienności, otrzymamy błogosławieństwo. Należymy bowiem do owczarni, gdzie Dobry Pasterz troszczy się o swoje owce i nie pozostawia ich samymi. On także prowadzi je po właściwych ścieżkach. Wpatrując się w Niego, odważnie podejmujmy nasze zadania i obowiązki. Pamiętajmy też, aby prosić naszego Pasterza, Jezusa Chrystusa, o nowych pracowników w Jego owczarni.