OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  Z CUDOWNEJ GROTY OBJAWIEŃ NA GÓRZE GARGANO

  w Parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

25-27 sierpnia 2017

(więcej informacji w zakładce „aktualności”)


XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

9.07.2017 r.

Msze św. w niedzielę przez czas wakacyjny o 7.30; 10.00 i 16.30.

  1. Po mszy o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W czwartek kolejny już trzeci wieczór fatimski. Wieczorne modlitewne spotkanie przy figurze Maryi z Fatimy rozpocznie się apelem o godz. 21.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z pogłębieniem orędzia fatimskiego.
  3. Radio RDN Małopolska oraz Gmina Tarnów zapraszają na MANIĘ POMAGANIA z koncertem zespołu Baciary i Agnieszki Chylińskiej, który odbędzie się w sobotę tj. 15.07 w Koszycach Małych. Szczegóły wydarzenia na plakatach, stronie internetowej Gminy Tarnów oraz w radiu RDN.
  4. W tym tygodniu przypada:

– we wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

– w środę – wspomn. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.;

– w czwartek – wspomn. św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji;

– w sobotę – wspomn. św. Bonawentury, bpa i dok. Kośc.

  1. Msze św. w dzień powszedni o 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu. Okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Godzinki do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  2. W zakrystii jest do odebrania wakacyjny numer „Promyczka Dobra”.
  3. „Bóg zapłać” osobom za troskę o piękno świątyni i za ofiarę na kwiaty Lucynie Kowal, Agacie Szatko, Bernadecie Smosna, Monice Szatko i za ofiarę na nasze materialne sprawy Helenie Kędzior, Romanie i Stanisławowi Smoleń, Bernadecie i Grzegorzowi Pałyga.
  4. Intencje mszalne…
  5. Wczoraj w Krakowie do domu Ojca odszedł ks. Marek Piwowarczyk scj, wikariusz w naszej parafii w latach 2009-2016. Jutro będzie msza św. za śp. Marka a na adoracji odmówimy różaniec. Pogrzeb odbędzie się w środę w Stadnikach. Jest organizowany autobus. Wyjazd o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii. Pomódlmy się o radość życia wiecznego dla niego…
  6. Przez sakrament chrztu świętego zostaliśmy zobowiązani do „życia według Ducha”. Niech ten tydzień odnowi w nas świadomość potrzeby świadectwa poprzez sprawiedliwość i uczciwość w naszym środowisku rodzinnym i zawodowym. Zapewne takie świadectwo, choć trudne, przy pomocy Ducha Świętego jest możliwe do złożenia. Pamiętajmy o pouczeniu Chrystusa: „Jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie” (Mt 11,30).