OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

28.05.2017 r.

  1. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek – wspomn. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

– w środę – święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny;

– w czwartek – wspomn. św. Justyna, męczennika;

– w sobotę – wspomn. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz..

  1. Miesiąc czerwiec, który w czwartek się rozpoczyna jest w Kościele poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. To Boże Serce jest patronem naszej parafii. Nabożeństwo czerwcowe podczas adoracji o 18.00. Zechciejmy jako wspólnota parafialna poprzez liczny udział w tym nabożeństwie uwielbiać Boga w tajemnicy Serca Pana Jezusa.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca czerwca. W I czwartek modlimy się o nowe powołania zakonne i kapłańskie. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi w piątek od 15.30. Msza dla dzieci o godz. 17.00; o 18.00 nabożeństwo czerwcowe i msza.
  3. Od 26 czerwca do 1 lipca br. w Pliszczynie odbędą się XXIV Sercańskie Dni Młodych pod hasłem „Rozpaleni mocą Ducha”. Zapraszamy młodzież, aby pomimo różnorodności ofert wakacyjnego wypoczynku skorzystała z tej sercańskiej propozycji. Zachęcamy do licznego udziału w tym religijnym wydarzeniu. Zapisy u ks. Romana. Więcej informacji na plakacie i ulotkach, które znajdują się na stoliku pod chórem.
  4. „Bóg zapłać” rodzicom dzieci rocznicowych za troskę o piękno świątyni i za ofiarę na nasze materialne sprawy Dorocie i Romanowi Ziewacz, Krystynie i Kazimierzowi Płachno, Irenie Kędzior, Annie Rybak.
  5. Intencje mszalne…
  6. 7. „Bóg wstępuje wśród radosnych okrzyków” (Ps 47,6a). Taka jest też nasza droga. Droga radosnego wędrowania na co dzień do nieba. Więcej, Jezus pragnie, abyśmy naszym życiem i czynami miłości wydawali radosne okrzyki wobec naszych bliźnich. Do tego uzdalnia nas cnota miłości. Aby tak się stawało, potrzebujemy Bożej łaski i błogosławieństwa.