OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 


XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2017 r.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU

 

 

Komunikat ks. biskupa…

  1. W naszej diecezji, w tym roku, upływa kadencja wybranych przed 5 laty Parafialnych Rad Duszpasterskich. W związku z tym bp Andrzej Jeż zarządza 15 października br. w całej diecezji wybory do Duszpasterskich Rad Parafialnych. W związku z tym do 4 października br. można zgłaszać kandydatów do tejże Rady w naszej parafii. Należy podać imię, nazwisko, wiek oraz adres zamieszkania.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Krzysztofa Ligockiego scj z Kalisza. Jest on proboszczem nowej naszej sercańskiej parafii p.w. św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wygłosi kazania oraz zbierze składkę na sprawy związane z budową nowej świątyni. Postarajmy się w miarę swoich możliwości wesprzeć ten cel. Budować kościół obecnie nie jest łatwo.
  3. W poniedziałek w dzień wspomnienia patrona młodzieży, św. Stanisława Kostki, na mszę św. zapraszamy młodzież przygotowującą są do sakramentu bierzmowania (klasy z gimnazjum i szkoły podstawowej). W ten sposób pragniemy rozpocząć kolejny rok przygotowania do bierzmowania. W naszej diecezji to przygotowanie trwa przez trzy lata w ramach spotkań parafialnych. Podczas mszy św. młodzież z III klasy uroczyście zostanie przyjęta do grona kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  4. W dniu 25. 09 br. tj. przyszła niedziela jest organizowana Dekanalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości. Chętnych prosimy się o zgłaszanie się do środy.
  5. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;

– w środę – św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników;

– w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

– w sobotę – wspomn. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

  1. Msze św. w dzień powszedni o 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu. Okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek comiesięczne modlitewne spotkanie za wstawiennictwem św. Pio. Rozpocznie się modlitwą różańcową o 18.00, następnie msza i wspólne modlitwy przed Najśw. Sakramentem w poleconych intencjach. Zapraszamy do pisania próśb i uczestnictwa.
  2. W zakrystii jest do odebrania kolejny numer PROMYCZKA DOBRA oraz można nabywać KALENDARZ ROLNIKÓW w cenie 21 zł.
  3. „Bóg zapłać” osobom za troskę o piękno świątyni i za ofiarę na kwiaty Barbarze Wzorek, Annie i Markowi Cisowskim, Dominikowi Zimoń, Łucji Lesińskiej, Józefowi Kmiecik, Kindze Marszałek, Pawłowi Turskiemu i za ofiarę na nasze materialne sprawy Władysławie i Stanisławowi Ptak, Tomaszowi Reczek, Małgorzacie i Andrzejowi Wojewoda, Danucie i Pawłowi Pancerz, Barbarze i Pawłowi Warchoł, Annie i Markowi Pikul, Lilii i Tadeuszowi Borczuch, Grażynie i Kazimierzowi Gąsior.
  4. Intencje mszalne…
  5. Musimy roztropnie korzystać ze świata mediów, aby idąc poprzez tę ziemię, dotrzeć do ziemi nowej, znajdującej się poza zasięgiem kamery, mikrofonu czy Internetu. Niech nam w tym odpowiedzialnym pielgrzymowaniu przez świat współczesnych mediów towarzyszy Boże błogosławieństwo.