OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 


XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2017 r.

  1. Dzisiaj po mszach odbywa się zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie.
  2. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta uroczystość to 25 rocznica powstania przy parafii Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. Członków, sympatyków zapraszamy do wspólnego dziękczynienia podczas adoracji o godz. 16.00 i Mszy św. Po Mszy św. wspólna Agapa. Osoby, które chciałyby należeć do tej grupy „trwania przy Bożym Sercu”, ofiarując godzinę Jezusowi w ciągu dnia z tym co w danym czasie będziemy wykonywać (pracę, modlitwę, przygotowywanie posiłków, zajmowanie się dziećmi, odpoczynek, podróż…) prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
  3. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek – wspomn. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

– we wtorek – wspomn. Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny;

– w środę – wspomn. św. Cecylii, dziew. i męcz.;

– w piątek – wspomn. św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, męcz.

  1. Msze św. w dzień powszedni o 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo wypominkowe. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek comiesięczne spotkanie modlitewne Grupy o. Pio.
  2. W przyszłym roku, od 7- 17 października 2018 jest planowana pielgrzymka do Fatimy i innych sanktuariów Europy. Szczegóły tej pielgrzymki są na programie wyłożonym na stoliku pod chórem. Ze względów organizacyjnych (rezerwacja hoteli, samolotu) zgłoszenia do 20 grudnia. Więcej informacji w zakładce aktualności.
  3. W przyszłą niedzielę (26.11.br) po mszach o 9.15 i 11.00 odbędzie się kiermasz ciasta zorganizowany przez rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych. Dochód będzie przekazany na potrzeby szkoły.
  4. „Bóg zapłać” osobom za troskę o piękno świątyni i za ofiarę na kwiaty Marii Kawa, Zofii Kupczyk, Marii Kawa, Katarzynie Kawa i za ofiarę na nasze materialne sprawy Aleksandrowi Kędzior, Ewelinie Smolak, Genowefie Cichy, Jadwidze i Zdzisławowi Kuboń, Bożenie i Robertowi Kucharzyk, Barbarze Sobarnia, Irenie i Józefowi Ciosek, Halinie i Zbigniewowi Turek, Monice i Sobiesławowi Stus, Jolancie i Markowi Bogacz, Marii Tryba, Gizeli i Tadeuszowi Sołtys, Annie i Stanisławowi Nytko, Wiktorii i Stanisławowi Bąk, Barbarze Błoniarczyk, Irenie Skórka, Grażynie i Kazimierzowi Gąsior, Paulinie i Maciejowi Knych, Janinie Gierackiej, Alicji i Władysławowi Okrzesa, Agacie i Januszowi Ślęzak, Władysławie i Markowi Stefańskim, Emilii Ptak, Marcie i Jackowi Podstawskim, Irenie Cicha, Małgorzacie i Witoldowi Żelichowskim, Markowi Matejek, Alinie i Kazimierzowi Smosna, Małgorzacie i Bogdanowi Ignac, Danucie i Sławomirowi Baradziej, Magdalenie i Maciejowi Drozd, Barbarze i Bogusławowi Kudroń, Annie i Alojzemu Szatko, Beacie i Bassamowi Fahed, Bogumile i Stanisławowi Cichy, Iwonie i Marcinowi Smagacz, Barbarze i Tadeuszowi Stawara, Elżbiecie i Michałowi Andruchów, Stanisławie i Józefowi Warchoł.
  5. Intencje mszalne…
  6. Tylko współpraca z Bożą łaską pozwala na pomnożenie darów, jakie każdy z nas otrzymał od Boga. Niech więc Boże błogosławieństwo uzdalnia nas do odpowiedniego z nich korzystania, tak aby służyły wspólnocie Kościoła, którą razem tworzymy.
  7. Niech dzisiejszy obchód Światowego Dnia Ubogich rozpali w nas duchową potrzebę śpieszenia z pomocą wszystkim ubogim i cierpiącym. Niech konkretnym owocem tego dnia będzie choćby jeden czyn miłosierdzia wyświadczony dzisiaj lub w najbliższym czasie jednej konkretnej osobie. Niech nam w tym Bóg błogosławi!