OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 II Niedziela Adwentu

9.12.2018 r.

 1. Po mszy o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Wyrażam wdzięczność za obecność pośród nas o. Fidelisowi Maciołek, bernardynowi z Tarnowa, który przybliża nam dzisiaj swoich współbraci już świętych Szymona z Lipnicy i Jana z Dukli.
 3. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołem.
 4. W ostatnią sobotę listopada miał miejsce pożar budynku przy ul. Źródlanej. W wyniku pożaru ucierpiało kilka rodzin. Budynek nie nadaje się do zamieszkania. Obecnie rodziny mieszkają w różnych miejscach. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona po mszach zbiórka do puszek z przeznaczeniem dla poszkodowanych w pożarze. Wesprzyjmy ich naszą ofiarnością, aby mogli przezwyciężyć swoje trudne położenie.
 5. We wtorek na okolicznościowe nabożeństwo i mszę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Początek o 16.45. Młodzież prosimy o przyniesienie świec chrzcielnych.
 6. W zakrystii jest do odebrania czasopismo Promyczek Dobra i Królowa Różańca Świętego. Zachęcamy osoby do zamawiania prenumeraty czasopism: Czas Serca oraz Królowa Różańca Świętego.
 7. W tym tygodniu przypada:

– w czwartek –wspomn. św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

– w piątek – wspomn. św. Jana od Krzyża, prezbitera i dok. Kośc.

 1. Msze św. w dzień powszedni o 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek godzinki do Najśw. Serca Pana Jezusa. W czwartek natomiast comiesięczne nabożeństwo do św. Rity, które rozpocznie się modlitwą różańcową o 17.00.
 2. „Bóg zapłać” osobom za troskę o piękno świątyni i za ofiarę na kwiaty Katarzynie Wódka, Magdalenie Rozpęda, Annie Banach, Andrzejowi Drebot i za ofiarę na nasze materialne sprawy Jadwidze i Franciszkowi Tadel, Małgorzacie i Jerzemu Malec, Elżbiecie i Józefowi Ślęzak, Barbarze i Stanisławowi Kras, Marii i Edwardowi Łucarz, Małgorzacie i Grzegorzowi Słowik, Reginie i Markowi Tadel, rodz. Niemiec, Katarzynie i Maciejowi Dulęba, Magdalenie i Łukaszowi Potępa, Marii i Józefowi Łos.
 3. Intencje mszalne…
 4. Bóg, którego wyznajemy, jest Królem królów i Panem panujących, ale jest przede wszystkim kochającym nas Ojcem. Pragnie, żebyśmy uznali i przyjęli Jego miłość, i jej się poddali. Posyła nas z misją, byśmy byli Jego świadkami wobec świata, i umacnia nas swoim błogosławieństwem.