OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 


I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2018

  1. Ojciec Święty Franciszek wezwał cały Kościół, aby najbliższy piątek, tj. 23.02 br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Pamiętajmy o tym ważnym i szlachetnym przedsięwzięciu.
  2. Wielki Post to czas liturgiczny poprzedzający i przygotowujący obchodzenie Paschy, czas nawrócenia. Pomocą ku temu mogą być specjalne nabożeństwa związane z tym okresem: Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.00 i Droga Krzyżowa w piątek o 16.00 – dla dzieci, o 17.00 – dla wszystkich. Za pobożne uczestnictwo w tych wielkopostnych nabożeństwach pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny. Zapraszamy do licznego udziału. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od 18-21.03 br.
  3. Przyszła niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po mszach odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  4. W tym tygodniu przypada:

– w czwartek – święto Katedry św. Piotra Apostoła.

  1. Msze św. w dzień powszedni o 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu. Okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek comiesięczne modlitewne spotkanie za wstawiennictwem św. O. Pio. Rozpocznie się ono Drogą Krzyżową, następnie msza i modlitwa przed Najśw. Sakramentem w poleconych intencjach zakończona indywidualnym błogosławieństwem. Zapraszamy do pisania intencji na to nabożeństwo.
  2. Sołtys Koszyc Małych zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się w środę tj. 21.02 br. o godz.18.00 w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.
  3. „Bóg zapłać” osobom za troskę o piękno świątyni i za ofiarę na kwiaty Janinie Wypasek, Ewelinie Rybak, Andrzejowi Gębskiemu, Zbigniewowi Tatar i za ofiarę na nasze materialne sprawy Alicji i Władysławowi Okrzesa, Janinie Bałaskiej, Joannie i Dawidowi Kozioł, Urszuli i Sławomirowi Bałaszowiec.
  4. Intencje mszalne…

9. Kończąc składanie Najświętszej Ofiary w I niedzielę Wielkiego Postu, chcemy wyjść ze świątyni umocnieni Bożym słowem  i posileni Ciałem Pańskim. Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy wobec wszystkich naszych braci i sióstr byli autentycznymi świadkami Bożej miłości. Na trwanie w dobrych postanowieniach niech Pan nam obficie błogosławi.