NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!
Serdecznie witamy wszystkich Gości naszej roboczej stronie.

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ NA ŻYWO PRZEZ INTERNET

w dni powszednie 18.30, w niedzielę 7:30, 9:15, 11:00, 16:30
Co robić jeśli występują zakłócenia podczas transmisji Mszy św.

W parafii posługę duszpasterską pełnią Księża Sercanie. Pełna nazwa brzmi: Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego – Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jezu (SCJ). Zgromadzenie to zostało założone we Francji w 1878 r. przez sługę Bożego O. Leona Jana Dehona. Celem życia Księży Sercanów jestprzeżywanie codzienności w duchu miłości i wynagrodzenia względem Najśw. Serca Pana Jezusa (to charyzmat, który ich wyróżnia nadając sens ich życiu, modlitwie i pracy). Sercanie pozdrawiają się: „Vivat Cor Jesu” i odpowiadają  „Per Cor Mariae”, co oznacza odpowiednio: „Niech żyje Serce Jezusa” i „Przez Serce Maryi”.

Pierwsi Sercanie kształcili się poza granicami Polski, a po otrzymaniu święceń kapłańskich przybyli do Krakowa - Płaszowa i tam się osiedlili (w okresie międzywojennym). Z czasem zaczęli pracę w kolejnych diecezjach naszej Ojczyzny. Natomiast posługę duszpasterską w Koszycach Małych Księża Sercanie rozpoczęli 1 lipca 1972 r. Po kilku latach dnia 6 grudnia 1980 roku została erygowana samodzielna parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kamień węgielny do naszego kościoła został poświęcony przez św. Jana Pawła II dnia 10 czerwca 1987 r. w Tarnowie.

Kancelaria parafialna:
czynna codziennie przez pół godziny po Mszy św. wieczornej od poniedziałku do piątku.
NIECZYNNA: w I piątek miesiąca oraz w sobotę i niedzielę a także w II czwartek miesiąca (nabożeństwo do św. Rity) i w IV piątek miesiąca (nabożeństwo do św. O. Pio).

Konto parafialne:

BNP PARIBAS numer 07 1600 1462 1834 8841 1000 0001

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Koszyce Małe

Dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie okazywane naszej parafii poprzez składanie ofiar: na tacę i konto parafii. Bóg zapłać.

Informujemy, że wpłaty dokonane w obecnym roku na konto parafialne „na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia tej kwoty od dochodu w roku przyszłym (jednak nie więcej niż w kwocie stanowiącej 6% dochodu podatnika). Warto zwrócić uwagę, że do wspomnianych 6% liczą się również darowizny na inne cele przewidziane w ustawie.

Przekazaną darowiznę trzeba wskazać w deklaracji podatkowej określając w niej wysokość darowanej kwoty, wysokość odliczenia i dane parafii (pełną nazwę i adres). Informacje te należy umieścić w załączniku PIT „0” w części „D”. Do deklaracji nie trzeba załączać dowodu wpłaty, czy przelewu. Należy je jednak zachować na wypadek wezwania przez Urząd Skarbowy.